Mateřská Škola
Pohádka Zbůch

Informace pro rodiče nastupujících dětí

Vážení rodiče,

množí se nám dotazy, jak a co bude od pondělí. Tak tedy:

KDO NASTUPUJE

• V pondělí nastupují předškoláci, i ti, kteří byli na přešetření školní zralosti a budou mít odklad
  • Mladší děti rodičů, kteří pracují v IZS (podrobná specifikace je uvedena na webových stránkách mš).
  • Tito rodiče přinesou při nástupu dítěte do MŠ potvrzení od zaměstnavatele.
  • Do MŠ budou přijaty pouze zcela zdravé děti (bez známek rýmy, kašle, zvýšené tělesné teploty, bolestí břicha, kloubů, hlavy…). V případě zjištění známek onemocnění v MŠ bude dítě izolováno a zákonný zástupce kontaktován k okamžitému vyzvednutí dítěte.

TESTY a TESTOVÁNÍ

• Děti budou testovány certifikovanými antigenními neinvazivní testy pro stěr z přední části nosu, výrobce Lepu Medical (Europe) Cooperatief U.A.
  • Testování dětí bude probíhat 2x týdně - v pondělí a ve čtvrtek v čase 6.15 - 7.45h ve vstupní hale školky. (Dítě které se testu neúčastní z důvodu nepřítomnosti bude otestováno první den nástupu do MŠ a pak dle testovacího rozvrhu).
  • Děti s rodiči dodržují při čekání na zahradě MŠ 2 metrové rozestupy!!!
  • Zákonný zástupce či jím pověřená osoba (je nutné, aby pověřená osoba měla napsané zmocnění k asistenci dítěte při samoodběrovém testu) pomůže dítěti při testování a poté s ním vyčká na zahradě MŠ do výsledku testu (cca 15minut).
  • V případě negativního výsledku, bude dítě vpuštěno do budovy MŠ, kde se v šatně pod dozorem zaměstnance MŠ převlékne a dojde do své třídy.

Rodiče do MŠ nevstupují.

• V případě pozitivního testu obdrží zákonný zástupce potvrzení a informace o dalším postupu.
  • Pokud odmítnete dítě testovat, nemůže být vpuštěno do MŠ a bude automaticky omluveno z docházky!

KDO SE NETESTUJE

• Děti, které mohou doložit negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu - ne starší než 48hodin (potvrzením z laboratoře či jiného zdravotnického zařízení).
  • Děti, které onemocnění COVID-19 prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem, což je nutné prokázat:
  • Potvrzením od lékaře
  • Lékařskou zprávou
  • Zprávou z laboratoře (i SMS)

Pokud tedy máte např. SMS o výsledku testu, vytiskněte ji a přineste s sebou nebo pošlete na mail: pohadkazbuch@seznam.cz (do předmětu napište jméno dítěte).

ROUŠKY

• V budově školky děti nemusí mít zakrytá ústa
  • Při přesunu do lesa či volného prostranství mimo areál školky je nutné, aby si děti chránily dýchací cesty chirurgickou rouškou, kterou si budou nosit z domova (vždy 1 čistou na každý den - přineste v pondělí 5 roušek v igelitovém sáčku)

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ

• Děti, které půjdou domů po obědě se obléknou pod dozorem učitelky a ve 12.30h půjdou na zahradu MŠ, kde si je převezmou zákonní zástupci nejpozději ve 12.45h. PROSÍME NEZVOŇTE a vyčkejte na příchod dětí. (V případě nutnosti se lze individuálně dohodnout s p. učitelkou)
  • Pokud děti budou v MŠ spát, je možné je vyzvednout od 14.30h do 16.00h. Zazvoňte na třídu a vyčkejte na zahradě MŠ. V případě příznivého počasí budeme s dětmi již venku.

CO MUSÍTE ZAŘÍDIT

• Přihlásit dítě ke školnímu stravování nejpozději do pátku 9.4.2021 do 12h ve školní jídelně telefonicky na č. 377 931 629 nebo emailem: slapnickovadagmar@seznam.cz. (jinak nemůžeme dítě do školky přijmout!).
  • Obstarat dítěti chirurgické roušky, dát jich 5 do sáčku, aby dítě mělo na celý týden.
  • Vytisknout si potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 (pokud ji vaše dítě prodělalo a neuplynulo ještě 90dní).
  • Rodiče mladších dětí, kteří pracují v IZS přinést potvrzení od zaměstnavatele.

Věříme, že vše společnými silami zvládneme!

Kolektiv MŠ

Datum vložení: 8. 4. 2021 16:07
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2021 16:12

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024