Mateřská Škola

Jak to chodí v POHÁDCE!

Režim dne :

6.30 - 8.00 PŘICHÁZÍM DO ŠKOLKY

- dodržuji příchod, abych nerušil další průběh dne

8.00 - 9.00 VOLNÉ HRY

- nepotřebuji nosit hračky do školky, máme jich tu dost

9.00 RANNÍ KRUH

- povídám své zážitky, postřehy, radosti i starosti

9.10 RANNÍ CVIČENÍ

- rozhýbám se, protáhnu a zrelaxuji

9.20 SVAČINA

- nikdo mě nenutí, ale  ochutnávám a poznávám nové chutě

9.30 – 10.00  DIDAKTICKY CÍLENÉ ČINNOSTI

- poznávám, objevuji, dozvídám se nové věci - vše formou hry s motivací

- spolupracuji s kamarády, učím se vlastní zkušeností

- mým speciálním vzdělávacím potřebám je věnována individuální péče

10.00 –10.15 OBLÉKÁM SE A JDU VEN

- potřebuji vhodné oblečení, aby mi nebyla zima nebo horko

- potřebuji vhodnou obuv, kterou si zvládnu sám zapnout nebo zavázat

10.15 –11.45 JSEM VENKU

- seznamuji se s přírodou, přírodními jevy a okolním světem v přirozeném prostředí

- hraji si s kamarády

12.00 –12.30 OBĚD

- ochutnávám a pochutnávám si a pokud jsem předškolák, používám správně nůž a vidličku

12.15 - 12.45 MOHU JÍT PO "O"

- při čekání na rodiče si hraji

12.45 –14.15 ODPOČÍVÁM NEBO SPÍM

- po přečtení pohádky rád naberu síly na zbytek dne

14.15 - 14.30 ODPOLEDNÍ SVAČINA

- ochutnám a posilním se

14.30 – 16.00  ODCHÁZÍM A TĚŠÍM SE DOMŮ

- než si mě někdo vyzvedne, hraji si s kamarády nebo paní učitelkou; při hezkém počasí jsem na zahradě

Denní program je dostatečně flexibilní, umožňuje naplňování potřeb jednotlivců, ale i skupiny dětí, také řešení nečekaných situací.

Do týdenního režimu zařazujeme příležitostně hrací dny rozvíjející klíčové kompetence formou volné hry.

Během dne děti střídají činnosti i prostory – třídy, zahrady, přírodní ekosystémy které jim umožňují aktivní pohyb, poznávání i relaxaci.

Životospráva:

Strava je dovážena ze školní jídelny. Jídlo je plnohodnotné, vyvážené, děti mají dostatek ovoce i syrové zeleniny mnohdy s možností výběru. Je dodržována zdravá technologie přípravy jídel i intervaly mezi jídly. Měření teploty jídla je prováděno a denně zapisováno.

Do jídla děti nenutíme, ale opakovaným ochutnáváním si na něj zvykají. Děti si samy volí velikost porce, mají možnost přídavku. Při stolování jsou děti vedeny k samostatnosti, učí se manipulovat s dětským příborem.

Pitný režim je zajištěn ve třídách během celého dne. Děti mají k dispozici čaj, pitnou vodu, jiné nápoje.

Pobyt venku je součástí každého dne, kromě dnů s prudkým deštěm, větrem, či mrazem pod
– 10°C.

Při pobytu venku mají děti možnost volného pohybu. Pro spontánní pohybové aktivity mají děti k dispozici některé Tv nářadí, náčiní a hrací prvky na zahradě MŠ.

Odpolední odpočinek je přizpůsoben individuálním potřebám dětí a kombinován s klidovými činnostmi a individuální cílenou péčí učitelky.

Předškolní vzdělávání:

Metodické postupy jsou založeny na prožitku dětí, preferují činnostní učení, využívající manipulaci, experiment, kooperaci, projektové učení i učení spontánní.

Organizační formy jsou kombinovány – skupinové činnosti, frontální činnosti, individuální přístupy.

Kombinace těchto postupů nabízí dětem integrované vzdělávání.

Vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami
Do naší velké „školní“ rodiny přicházejí i kamarádi se zdravotním znevýhodněním, či speciálními vzdělávacími potřebami. Učíme děti tyto kamarády respektovat, pomáhat jim, spolupracovat s nimi, aby se všichni v MŠ cítili spokojeně a šťastně.

Každé dítě má v MŠ rovnocenné postavení.

Vzdělávání těchto dětí probíhá prostřednictvím individuálního vzdělávacího plánu, ve spolupráci s dalšími odborníky a za využití služeb školského poradenského zařízení.

Vzdělávání dětí mimořádně nadaných
Vzdělávací nabídka pro mimořádně nadané děti je doplněna o další aktivity podporující rozvoj projevených mimořádných schopností, či mimořádného nadání konkrétního dítěte.

Enviromentální vzdělávání
Enviromentální vzdělávání probíhá ve třídách přirozenou cestou a příkladem v rámci celého školního roku. Je obohaceno o výpravy do přírody v různých ročních obdobích.

Další vzdělávací nabídka

• logopedická prevence ve třídách
  • "Logo-chvilka" pro předškolní děti
  • předplavecká výuka
  • kulturní, naučné a sportovní akce pro děti

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

dnes, čtvrtek 28. 3. 2024