Mateřská Škola
Pohádka Zbůch

Představení začíná!

MŠ POHÁDKA:

Naše mateřinka je čtyřtřídní venkovská škola rodinného typu s celodenním provozem. Od 1.10. 2014 byla třída z odloučeného pracoviště přestěhována do nové přístavby MŠ a kapacita školy byla navýšena na 100 dětí

Budova školy je přízemní, bezbariérová z dosahu dopravního ruchu.

Název školy prezentuje předškolní období jako etapu pohádky.

Škola je rozdělena dlouhou chodbou, do které ústí všechny místnosti.  V zadní části navazuje nová přístavba MŠ se samostatným vchodem.Třídy jsou přiměřeně prostorné, propojeny s hernami. Ty jsou vybavené novým nábytkem dle ergonomických požadavků dětí všech věkových skupin. Prostory tříd i heren umožňují členění do koutků a zároveň dávají prostor pro spontánní pohybové aktivity dětí. Hračky a pomůcky jsou dětem volně přístupné.

Škola je vybavena dostatečným množstvím podnětných hraček a didaktických pomůcek pro všechny věkové skupiny dětí. Tento sortiment je průběžně dle potřeby doplňován a obnovován. Herny se v odpoledních hodinách využívají jako ložnice pro odpočinek dětí.

Ve škole jsou tři sociální zařízení. Ve třídách a jídelně jsou instalovány hygienické koutky.

K dispozici jsou čtyři šatny, samostatná jídelna využívaná také jako pracovna dětí s interaktivní tabulí. Přípravna jídla je oddělena, strava se dováží ze školní jídelny.

V zadní části je kancelář ředitelky, úklidová komora, samostatné WC pro kuchařku, nový vchod pro přistavěnou třídu D. Škola je vytápěna vlastním plynovým zařízením regulovaným dle povětrnostních podmínek, přístavba elektrickými přímotopy.

K budově přiléhá školní zahrada se třemi pískovišti, pěstitelským koutkem, dopravním hřištěm, altánem a skladem hraček.

Charakteristika tříd:

Třídy A, B a C jsou sourozenecké (heterogenní). Věkové rozložení dětí v těchto třídách je od 3 do 6 let. Ve třídě A, B a C je zapsáno 26 dětí. Nová třída D čítá 18 dětí mladšího věku.

Počet děvčat a chlapců je celkem vyrovnaný.

Počasí dnes:

23. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 4 až 0°C.